← Tilbake til artikler

Fallulykker utgjør halvparten av arbeidsulykkene

Innenfor bygg- og anleggsbransjen er nesten halvparten av yrkesskadene forårsaket av fallulykker, ifølge Arbeidstilsynet.

Thorsteinn Skansbo

KONTAKT

Arbeidstilsynet har publisert rapporten "Ulykker i bygg og anlegg 2015" som presenterer utviklingen vedrørende alvorlige arbeidsulykker i næringen. Nesten halvparten av arbeidsulykkene som er med i analysen er fallulykker. Fallulykker fra tak, gulv, stillas og stige utgjør mesteparten av fallskadene.

Det påpekes i rapporten at arbeidsulykkene stort sett kan forebygges ved bedre rutiner rundt bruk av utstyr, arbeid i høyden, avsperring og merking av farlige områder mv. Rapporten viser også at antall dødsulykker har gått ned i forhold til foregående år.

Hvis du har fått en yrkesskade etter en fallulykke, vil du ha krav på erstatning. Våre advokater kan hjelpe deg med å få erstatningen du har krav på. Vi anbefaler deg å ta en uforpliktende samtale med oss idag.

Du kan også lese mer om fallulykker her.

Forsikringsrett
Personskade

Skadet på reise? Dette kan du ha krav på i erstatning

Skadet på reise? Dette kan du ha krav på i erstatning
Personskade
Yrkesskade

Tap av helseattest – fradrag i yrkesskadeerstatning

Tap av helseattest – fradrag i yrkesskadeerstatning
Personskade
Yrkesskade
Menerstatning

Ménerstatning ved yrkesskade

Ménerstatning ved yrkesskade
Forsikringsrett
Forsikring
Forsikringssvik
Forsikringsoppgjør
Avslag fra forsikringsselskapet

Totalskadet bolig: Slik sikrer du riktig oppgjør

Totalskadet bolig: Slik sikrer du riktig oppgjør

Kontakt oss

Du kan også kontakte oss direkte på oslo@robertsen.no eller ringe +47 22 12 24 80.

Takk! Vi har mottatt din henvendelse.
Oops! Something went wrong while submitting the form.